paździe.20

warkocz francuski z lokamu na końcu

dodano: 20 października 2013 przez bozusia


wnioski po kręceniu włosów gabi
 

Fryzurę zaczynamy od przedzielenia włosów po skosie od czoła, zaczynamy z jednej strony zaplatać warkocz francuski, kierując się ku przeciwległemu bokowi, gdy dojdziemy prawie do karku należy odpi w bok i zaplatać dobietająć pasma z góry, dopleść do lini karku i związać w kucyk (kucykma wyjść na boku). Pasma kucyka nawijać na lokóke pasmami.

 

 

   

 

 
 
 
                                                         Lokówka stożkowa HP8619
 

 

    Dziś kilka spostrzeżeń po zakręceniu włosów gabi uprzednio zaplecionych w warkocz francuski.   Z grubych włosów jednakowej długości zaplotłam warkocz francuski oplatając go wokoło głowy, zwisającą część związałam w kucyk. I tym właśnie kucykiem się zajęłam.   By smętnie nie wisiał z tyłu głowy postanowiłam go "spuszyć" podkręceniem. Temperaturę lokówki ustawiłam na 140st, dobierając wąskie pasma nawijałam na lokówkę, trzymałam 10sek.każde.  

 

 

 

 

                                                         Uzyskałam efekt naturalnych fali. Wnioski po 3 godz i spacerze: - włosy nie stawiają oporu przed kręceniem - po związaniu w kucyk należy liczyć się z ich nierówną długością - na ciężkich włosach gabi skręt nie utrzymuje się zbyt długo (nie utrwalam go niczym, a gabi w sumie cały czas skacze) - mocniejszy skręt i bardziej trwały można uzyskać podnosząc temp. lokówki - włosy pomimo kilkakrotnego już kręcenia w krótkim odstępie czasu nadal są miękkie, lśniące nie widać śladów popaleń czy rozdwojeń
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy